Kullanım Koşulları

kiminbunumara.com sitemizi kullanmadan önce aşağıdaki maddeleri okuyup anladığınızdan emin olun. Sitemizi kullanan tüm kullanıcılar bu kullanım koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. Kullanım koşullarında belirtilen “Kullanıcı” terimi, sitemize üyelik gerçekleştirmiş veya ziyaretçi olarak girmiş gerçek ve tüzel kişiyi ifade etmektedir.

- Bu sayfada yer alan kullanım şartları, değişikliklerin yine bu sayfada açıkça belirtilmesi şartıyla kiminbunumara.com tarafından herhangi bir anda tek taraflı olarak değiştirilebilir. Kullanıcılar kiminbunumara.com hizmetlerini herhangi bir şekilde kullandıkları anda, bu sayfada yayınlanan şartları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılacaktır.

- Bu sitenin içerdiği tüm bilgilerin telif hakkı kiminbunumara.com’a aittir ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve ilgili uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır. Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, işlenmesi ve yayınlanması, ve bunlara teşebbüs edilmesi yasaktır. kiminbunumara.com bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcılar aleyhine yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

- Kullanıcılar, kiminbunumara.com’daki herhangi bir içerik veya iletişim sistemini kullanırken üçüncü şahısların yasal haklarını hiçbir şekilde ihlal etmemekle yükümlüdür. kiminbunumara.com bu gibi ihlallerle ilgili olarak hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu ihlallerden doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya aittir.

- kiminbunumara.com’un  interaktif sistemlerini kullanarak siteye gönderdiğiniz ve eklediğiniz içeriğin sorumluluğu size aittir. Hukuken geçerli oldukları ve üçüncü şahısların haklarını ihlal etmedikleri sürece, bu haklarınız üzerinde dilediğiniz şekilde tasarrufta bulunma hakkınız ortadan kalkmamaktadır. Ancak, bu siteyi kullanarak, kiminbunumara.com’un, söz konusu içeriği derleme, işleme, yayınlama ve pazarlama hakkını, süresiz ve gayri münhasır olarak vermektesiniz.

- Sitenin işlemez hale gelmesini, ciddi ölçüde yavaşlamasını veya yazılım ve donanım sistemlerinin zarar görmesini amaçlayan her türlü davranış ve işlem yasaktır. Otomatik programlar kullanılarak çok sayıda sorgu veya üyelik kaydı yapılması veya otomatik yöntemlerle siteye çok sayıda talep veya bilgi gönderilmesi de bu yasağa dahildir. kiminbunumara.com’un, bu gibi faaliyetlerde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

- Kullanıcılar, sitenin sunduğu çeşitli hizmetleri kullanırken, genel ahlaka, yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere ve ilgili uluslararası mevzuata uymakla yükümlüdür. Kullanıcı adınız da dahil olmak üzere sitemize gönderdiğiniz tüm bilgiler, sitemizin forumlarına yazdığınız tüm yazılar, diğer Kullanıcılarımıza gönderdiğiniz tüm mesajlar, ve interaktif sistemleri kullanarak sitemize eklediğiniz veya eklenmesini önerdiğiniz tüm terimler, tanımlar, örnek cümleler ve grafikler, genel ahlaka ve söz konusu yasa ve yönetmeliklere uygun olmak zorundadır. Sitemize gönderdiğiniz bilgilerin genel ahlaka ve kanunlara aykırı olması nedeniyle kiminbunumara.com hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmemektedir ve bu durumdan doğabilecek her türlü hukuki ve cezai sorumluluk münhasıran Kullanıcıya ait olacaktır.

- kiminbunumara.com sitenin Kullanıcılarına kesintisiz olarak veya belli bir şekilde hizmet vermeyi hiçbir şekilde taahhüt etmemektedir.

- Yorumlarda gönderdiğiniz bilgiler doğru kabul edilir. Bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sorumluluk gönderen kullanıcıya aittir.

- kiminbunumara.com bir arama motoru gibi çalışır, bilinmeyen numaralarla ilgili bulunan sonuçları birden fazla kaynakta ve çeşitli ücretsiz mobil uygulamalarda eş zamanlı aratarak sonuç bulur ve numarayı sorgulayan kullanıcılara gösterir, kendine ait bir veritabanı yoktur ve ücretsiz kaynaklardan elde edip Kullanıcıya gösterdiği sonuçlarla ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez.

- Kiminbunumara.com tarafından bulunan sonuçlar, herhangi bir yasallık veya resmiyet taşımaz, kısa ad, lakap veya numarayı kullanan kişi(yasal sahibinden farklı kişi) adı şeklinde bulunan sonucu kullanıcıya gösterebilir ve bulunan sonucun sorgulanan numaranın yasal sahibi olacağı anlamına gelmez.

- kiminbunumara.com tarafından kullanıcıya gösterilen sonuçlardaki herhangi bir yanlış bilgiden dolayı doğabilecek zarar, sorgulama yapan kullanıcıya aittir, kiminbunumara.com bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

- kiminbunumara.com’un yasalara aykırı olmayan çeşitli teknolojik araçlar yardımıyla, sitenin Kullanıcıları hakkında bilgi toplama ve bu bilgileri reklam yayın sisteminde ve içerik sisteminde kullanma hakkına sahiptir.

- kiminbunumara.com üzerinde kullanıcı tarafından sorgulanan bilinmeyen numaralar, arama motorları tarafından indekslenerek arama sonuçlarında gözükebilecektir. Kullanıcı, kiminbunumara.com üzerinde numara sorgulayarak bu durumu kabul etmiş sayılır.

- Sitede yayınlanan reklamlara ve tanıtım metinlerine, bilgi alma amacı dışında çok sayıda manüel veya otomatik tıklama yapmak yasaktır. kiminbunumara.com, normal bir kullanıcı davranışına uymayan bu gibi tıklama faaliyetlerinde bulunduğunu tespit ettiği Kullanıcıların siteye erişimini engelleme ve yasal işlem başlatma hakkına sahiptir.

- kiminbunumara.com’un link verdiği, banner yoluyla veya başka yollarla tanıtımını yaptığı site, ürün veya hizmetlerin içeriğinden ve kalitesinden sorumlu değildir.

- kiminbunumara.com, kullanıcılar için bulunan sonuçları, Truecaller, CIA, Facebook, Whatsapp vb. gibi çeşitli bilinmeyen numaralar hakkında bilgilendiren mobil uygulamalar ve WEB platformların altyapılarını kullanarak, kısaca bir arama motoru gibi davranarak bulur ve bulunan sonuçları numara sorgulayan Kullanıcılara gösterir. Kendine ait bir veritabanına sahip değildir. Kullanıcılar, sorgulama yaparak bu durumu kabul etmiş sayılırlar. Kiminbunumara.com, kendine ait bir veritabanına sahip olmadığı için bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmez, numarayı sorgulayan Kullanıcı, bulunan sonuçlarla ilgili bilgilerin bu tür kaynaklardan alındığını ve sorgulamayla ilgili bulunan sonuçları bu tür platformların resmi sitelerinden kaldırabileceğini bildiğini Kiminbunumara.com'u kullanarak kabul eder.

- Bir üst maddede belirtildiği gibi kimbunumara.com'un kaynak olarak kullandığı çeşitli mobil uygulamaları telefonlarına yüklemiş olan kişiler, kendi telefon rehberine erişim iznini bu tür uygulamaları telefonlarına yükleme esnasında vermiş olduğundan dolayı, rehberinde kayıtlı olan kişilerin isimlerini ve numaralarını, rehberindeki kayıtlı kişilerin adına bu uygulamalarla paylaşmış olmaktadır. Bu tür uygulamaları yüklemiş olan kişiler bu izni vererek, bu uygulamaların kendi veritabanını oluşturduğunu, tüm sorumluluğun uygulamayı yüklemiş ve bu tür uygulamaları yükleyerek rehberindeki kişiler adına rehber iznini vermiş olan uygulamayı yüklemiş kişilere ait olduğunu kimbunumara.com'u kullanan tüm Kullanıcılar bilir ve kimbunumara.com'un bu konuda sorumlu olmadığını kabul eder.

- kimbunumara.com’da yayınlanan yorumları ekibimiz sık sık kontrol etmektedir ve her yorumun yanında "Yanıtla" butonu bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından numara sahiplerinin lehine yapılan uyarı, eleştiri, tecrübe paylaşımı, dolandırıcılık ihbari mahiyetindeki mesajlar özellikle telefon üzerinden yapılan dolandırıcılıklarda diğer kullanıcılara faydalı olması açısından aksi hukuk mercileri tarafından talep edilmedikeçe silinmez. Yorumlardaki eleştiri, hakaret, küçük düşürme, özel ve gizli bilgileri afişe etme, yalan beyan, karalama gibi durumların meydana getireceği maddi ve manevi zarar ve kayıplardan doğacak hukuksal problemlerde kimbunumara.com sorumlu değildir, sadece yorumu gönderen Kullanıcının sorumluluğundadır. Şirket ya da şahıs tarafından resmi yollarla yapılan müraacatlarda kimbunumara.com, yorum yapan kullanıcının IP adresini ve diğer detaylarını yetkili merciilerle paylaşmakla yükümlüdür.

- Bu sayfada yer alan kullanım şartlarıyla ilgili olarak ortaya çıkabilecek tüm ihtilaflar, münhasıran Türk hukukuna ve İstanbul Kadıköy mahkemeleri ve icra dairelerinin yargı yetkisine tabidir.